Posted in

Ірак скорочує видобуток нафти через кризу в Ормузі

eabdeff.jpg
eabdeff.jpg

Ірак розпочав скорочення видобутку нафти на своїх найбільших родовищах через переповнені резервуари для зберігання. Країна готова зменшити видобуток приблизно на 3 мільйони барелів на день, якщо криза в Ормузькій протоці триватиме. Про це повідомляє Bloomberg.

Які родовища зазнають скорочення?

Другий за величиною виробник ОПЕК, Ірак, почав закривати як родовище Румайла, найбільше в країні, так і проект West Qurna 2. За словами джерела, якщо протока Ормуз і надалі залишатиметься закритою для суден, у найближчі дні зупинка видобутку може поширитися на близько дві третини від загального обсягу видобутку Іраку.

Чому це відбувається?

“Ормузька протока має вирішальне значення для танкерів, які збирають нафту від виробників Близького Сходу для подальшого транспортування на світові ринки. В кінцевому підсумку, країна не має іншого вибору, крім як скоротити видобуток, якщо в Перську затоку не заходить достатня кількість суден, а наземні резервуари для зберігання наповнюються”, – йдеться у повідомленні.

У 2024 році на родовищі Румайла видобували понад 1,4 мільйона барелів на день, а на початку минулого року — приблизно 1,2 мільйона на день. Видобуток на родовищі West Qurna 2 становив трохи менше 500 000 барелів на день.

Ірак також припинив експорт нафти з напівавтономного регіону Курдистан до порту Джейхан у Туреччині. Нагадаємо, що Саудівська Аравія раніше закрила свій найбільший нафтопереробний завод, а Катар зупинив виробництво на найбільшому в світі заводі з експорту скрапленого природного газу після атак дронів. Найбільша нафтова компанія Саудівської Аравії Saudi Aramco вивчає можливість постачання більшої кількості вантажів до Янбу, порту на Червоному морі, оскільки Ормузька протока залишається фактично закритою.