Кабінет міністрів України готує новий пакет підтримки для громадян, який включає одноразову допомогу в розмірі 1500 грн для найбільш вразливих категорій українців. Про це 15 березня повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.
За її словами, вже майже 10 тисяч портативних зарядних станцій надіслано родинам, у яких є діти з інвалідністю підгрупи А. Крім того, продовжують діяти й інші програми енергетичної підтримки для людей, громад і бізнесу.
Які ще програми підтримки діють?
Свириденко зазначила, що близько 25 тисяч працівників ремонтних бригад, які відновлюють енергосистему після російських атак, вже отримали додаткові виплати по 20 тисяч гривень за січень та лютий. Такі ж доплати отримають енергетики, комунальники, газовики та залізничники і за березень.
Крім того, 38 тисяч підприємців отримали до 15 тисяч грн допомоги для посилення енергонезалежності. Загальна сума фінансування, за словами Свириденко, становить майже 380 млн гривень. Завдяки цій підтримці магазини, аптеки, кав’ярні та інші важливі послуги у громадах продовжують працювати під час відключень.
Які результати програми кредитування?
На кредити під 0% для закупівлі генераторів та акумуляторів надійшло 650 заявок. 136 кредитів на суму майже 200 млн грн вже видано банками-партнерами. Також в межах програми ‘5-7-9%’ для розвитку власної генерації підписано 132 договори для бізнесу на понад 2,3 млрд грн та 31 договір для ОСББ.
Нагадаємо, що Кабінет міністрів України додатково виділив 2,1 млрд грн на програму ‘Національний кешбек’.


