Posted in

КамАЗ запроваджує чотириденний робочий тиждень з 2026 року

ccafbcaddacc.jpg
ccafbcaddacc.jpg

З 1 червня 2026 року КамАЗ — найбільший російський виробник вантажівок — знову запроваджує чотириденний робочий тиждень для більшості підрозділів. Відповідний попередній наказ уже підписано, повідомляє “БІЗНЕС Online” з посиланням на джерела на заводі.

“Ми страхуємося, щоб КамАЗ не полетів у чорну діру”, — пояснює співрозмовник видання.

У компанії підтверджують: ринок важких вантажівок у РФ за перші два місяці року впав на 40%, і, хоча сам виробник знизив продажі лише на 15% (ринкова частка при цьому зросла до 37%), слабкі перспективи зростання та тиск залишків техніки китайських імпортерів вимагають зниження річного плану виробництва.

Чому КамАЗ повертається до чотириденного робочого тижня?

Як пише The Moscow Times, рішення про чотириденний робочий тиждень вже приймалося в серпні 2025 року на тлі критичного обвалу ринку комерційної техніки (майже 60% за перше півріччя). З листопада 2025 року завод повернувся до звичайного графіку — допомогло велике замовлення від силових структур. Однак зараз ситуація знову погіршилася: у сегменті вантажівок масою понад 16 т продажі в лютому впали на 33% (до 2,9 тис. машин), а за два місяці — на 40% порівняно з минулим роком.

Які прогнози для ринку вантажівок?

“Нічого дивного тут немає. Показники перших двох місяців свідчать, що падіння триває”, — прокоментував ситуацію головний редактор Comvex ревю Олександр Солнцев.

Нагадаємо: на кінець 2025 року, попри формальне лідерство російського виробника “КАМАЗ” з часткою 29,5 %, китайські Sitrak (16,3 %), Shacman (10,8 %) і FAW (9 %) витісняли його з ринку. Додавав тиску й білоруський “МАЗ” із 7,2 %.