Куди встановити кондиціонер?

Це питання насамперед стосується внутрішніх блоків. Цільний портативний пристрій можна встановити будь-куди – залежно від ваших потреб. Від правильного розташування стаціонарного кондиціонера буде залежати не тільки ваш комфорт, але і якість та ефективність пристрою. Якщо замовити кондиціонер у Львові, можна одразу домовитися й про монтаж. Найкраще, щоб це зробила команда професіоналів. Та передусім важливо визначитися, де встановити обладнання.

Можливо, це залежить від дизайну інтер’єру або того, чи існують конкретні технічні вимоги до окремих пристроїв? Виявляється, місце кондиціонера в інтер’єрі не може бути випадковим. Від цього буде залежати ефективність пристрою та ваше здоров’я. Тому варто вивчити основні правила, які підказують, де розмістити внутрішній блок залежно від типу приміщення та пристрою.

Де найкраще розмістити кондиціонер у кімнаті: основні правила

Вони застосовуються і до розділених пристроїв (два блоки, випарник, внутрішній блок і конденсатор, а також зовнішня частина – у всього є окремі кожухи) і до системи мультиспліт (зовнішній блок підтримує кілька внутрішніх блоків). Розташування зовнішнього блоку регулюється окремими правилами.

Найкраще визначитися з установкою кондиціонера під час оздоблювальних робіт або ремонту: тоді найпростіший спосіб сховати обладнання в стінах або гіпсокартонних трубах, які подають охолоджене повітря до кімнати. Якщо забажаєте, фахівці компанії Wind детально розкажуть вам про всі особливості монтажу.

Ідеально, коли кондиціонери можна розмістити в усьому будинку. Однак часто нам потрібно вибрати лише одну кімнату, в якій потрібно встановити пристрій. Найбільш розумним рішенням буде розмістити його в приміщенні, де ви проводите найбільше часу.

  • Перше, що спадає на думку – це вітальня чи спальня. Надмірне тепло найбільше турбує і втомлює саме вночі, не даючи спати. Спекотне приміщення незручне і не забезпечує нам належних умов для відпочинку.

  • Розташування кімнат відносно сторін світу – ще один важливий критерій. Південна та західна сторона будівлі потребують найбільшого охолодження.

Врахуйте типи внутрішніх блоків:

  • Є ті, що встановлюються на стіні на невеликій відстані від стелі, найчастіше вибирається для приватних квартир.

  • Окремі моделі монтуються в підвісну стелю. Найкраще рішення – чотиристороннє повітря, рівномірно розподілене по кімнаті. Цей варіант найчастіше вибирають для офісів.

  • Можливо, ви вирішите розмістити внутрішній блок у приміщенні. Повітря деяких пристроїв подається через канали, розміщені між звичайною стелею та стелею з гіпсокартону. Вони найбільш тихі, часто вибираються для приватних будинків.

  • Стельові моделі можна встановлювати під стелею, у віконних нішах або на горищах.

Де в кімнаті розмістити внутрішній блок?

Місце, де ви розмістите внутрішній блок, впливатиме на ефективність пристрою, рівень шуму, іноді навіть електронне обладнання з дистанційним керуванням. Отже, внутрішні блоки, встановлені на постійній основі, можна розмістити: на стіні, під підвіконням (там, де зазвичай є радіатор), під стелею.

Касетний або повітропровідний кондиціонер можна розмістити поза приміщенням із кондиціонером, під’єднавши його до вибраного простору трубами, розміщеними в підвісній стелі. Останнє рішення виключає внутрішній блок із приміщення та шум, викликаний кондиціонером.

Внутрішній блок повинен розташовуватися таким чином, щоб циркуляція повітря в кімнаті була вільною. Не накривайте кондиціонер шторами чи меблями. Вибираючи місце для кондиціонера, потрібно також враховувати розташування меблів: важливо, щоб потік холодного повітря не був спрямований безпосередньо на людей, тобто на ліжко, крісло або диван. Це викликає відчуття прохолоди і, як результат, хворобу.

Найбезпечніше розмістити кондиціонер під стелею – тоді потік холодного повітря змішується з теплим, яке накопичується під стелею і досягає низу. Найкраще розміщувати кондиціонер над дверима кімнати. Тоді повітря буде «працювати» найбільш ефективно.