Posted in

Нафтогаз та OMV Petrom: нове партнерство в газовидобутку

bbedeceedbbaadcbfe.jpg
bbedeceedbbaadcbfe.jpg

Компанія Нафтогаз розпочала переговори з румунською компанією OMV Petrom щодо створення партнерства для експлуатації газового родовища, яке було виявлено ще до початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерело.

Що відомо про OMV Petrom?

OMV Petrom є румунською приватизованою нафтогазовою компанією, що контролюється австрійською компанією OMV. Наразі OMV Petrom також займається розробкою родовища Neptun Deep у Румунії в партнерстві з державним підприємством Romgaz. Ця розробка подвоїть газовидобуток Румунії та перетворить країну на експортер газу.

Коли розпочнеться розробка родовища?

Переговори між Нафтогазом та OMV Petrom наразі перебувають на ранній стадії, а розробка чорноморського родовища не розпочнеться до завершення війни. На родовищі вже були проведені сейсмічні дослідження, які дозволили отримати 2D- та 3D-дані.

Які перспективи газового родовища?

Обсяг газу на чорноморському родовищі поки що достеменно невідомий, проте його вважають одним із найперспективніших газових родовищ у Чорноморському регіоні. Розробка цього родовища також сприятиме зміцненню енергетичної безпеки Європи та підвищить її незалежність від російських енергоресурсів.

Нагадаємо, що нещодавно Нафтогаз виграв суд проти російського Газпрому на суму понад 1,4 млрд доларів.