Національний банк України протягом тижня з 16 по 20 березня 2026 року не купував валюту на міжбанківському ринку, але продав $1 344,35 млн. Як повідомляє “Мінфін”, ця сума є рекордною з початку 2026 року, яку регулятор витратив на підтримку гривні.
Порівняно з попереднім тижнем, обсяг чистих продажів зріс на $307,03 млн. З початку року НБУ на міжбанку не купував валюту і продав $9 680,18 млн.
Чи є дефіцит валюти в Україні?
Нагадаємо, що впродовж 9–13 березня пропозиція валюти Національним банком значно перевищила фактичний попит з боку банків. Це підтверджує, що дефіциту готівкової валюти немає, про що повідомляв Нацбанк.


