Особливості вирощування кукурудзи – чим вона корисна та для чого використовується

Кукурудза як ніколи важлива для сільського господарства та промисловості в цілому через свою універсальність. Ця рослина використовується для виготовлення олії, у консервації, у заморожених продуктах, які продаються в супермаркетах. Також із кукурудзи роблять попкорн, муку та корм для сільськогосподарських тварин.

Роль кукурудзи у промисловості:

  • Вона може бути використана при виробництві продуктів харчування;
  • Її можна перетворити в етанол, кукурудзяний сироп із високим вмістом фруктози або основу для виробництва пластмаси;
  • Вона може бути сировиною для виготовлення різноманітної промислової продукції (масло, крохмаль, алкоголь), косметики та навіть медичних препаратів завдяки великому вмісту мікроелементів та вітамінів.

Окрім цього, кукурудза дуже корисна для організму людини сама по собі, тому її можна висаджувати не для широкого продажу, а для себе.

Користь кукурудзи для організму людини:

  • Вона містить багато клітковини, яка регулює травлення;
  • Вона знижує рівень холестерину в крові;
  • Не солодкі сорти допомагають при діабеті;
  • Вона покращує зір, стан шкіри, волосся та нервової системи завдяки вмісту цинку, магнію, селену та лютеїну.

Більш того, вирощування кукурудзи не тільки покращить стан вашого здоров’я, а й може стати досить прибутковою справою. За наявності хорошої земельної ділянки вам буде достатньо купити насіння кукурудзи, щоб через деякий час заробити на ній непогані гроші. Давайте коротко ознайомимося з усіма етапами вирощування цієї продовольчої культури детальніше.

Вимоги для вирощування кукурудзи

Експерти рекомендують саджати кукурудзу на ділянці, де раніше росли бобові або гарбузові культури, але вона може прекрасно рости на будь-якому ґрунті (чорнозем, суглинний, піщано-суглинний).

Головне, щоб ґрунт був достатньо вологоутримуючим (кукурудза любить вологу) та багатим на органічні складові (це варто перевірити одразу та додати азотовмісні добрива, якщо існує дефіцит органічних речовин). Краще одразу провести хімічний аналіз ґрунту, якщо плануєте вирощувати цю культуру в промислових масштабах.

Також варто зауважити, що сіяти кукурудзу треба на дреновані ґрунти, щоб був гарний врожай. Ділянка для вирощування кукурудзи має бути завчасно очищена від бур’янів, захищена від вітру та має добре прогріватися сонячними променями.

Сіяти кукурудзу треба за температури +12 ᵒС (десь у другій декаді травня) на глибині від 5 до 7 сантиметрів, а перші сходи можна очікувати вже через два тижні. Перед садінням насіння кукурудзи потрібно зберігати в сухому прохолодному та добре провітрюваному місці. Ознайомитися з ціною на насіння кукурудзи можна на сайті lnzweb.com. Вирощувати дану культуру краще блоками, а не довгими рядами.

Особливості догляду за кукурудзою

Як ми вже написали раніше, кукурудзу на всіх етапах вирощування та догляду потрібно захищати від бур’яну. Потрібно регулярно та за потреби проводити прополювання міжрядь, але дуже обережно, щоб не нашкодити ніжній рослині. Поливати кукурудзу необхідно буде щоденно для більшого врожаю.

Не забувайте удобрювати цю культуру органічними та калієво-фосфорними добривами. Мінеральні добрива необхідно використати перед посадкою рослини (десь за два тижні), а от першу “підгодівлю компостом” варто провести лише тоді, коли кукурудза почне рости вгору.

Кукурудза може давати додаткові молоді пагони під час активної фази зросту, але їх краще одразу зрізати, щоб рослина давала качани. Сподіваємося, наші поради стануть вам у нагоді.