Що очікувати в майбутньому у боях за Бахмут: чия армія отримає перевагу

baccceebbedee

У Держдепі США прогнозують запеклі бої на півдні та сході України ще деякий час, зазначаючи, що РФ зазнає там стратегічної поразки. Одним із символів цього вже став Бахмут, захист якого вирішило продовжувати найвище військово-політичне керівництво України. Що вже показала битва за Бахмут (і не лише вона)? Як ситуація може розвиватися в найближчому майбутньому?

Директор Міжнародного інституту політичної філософії, політичний аналітик Віктор Савінов пояснює:

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,
щоб першими дізнатися про найважливіші події!

“Як повідомляють західні ЗМІ, до росіян, нарешті, почало доходити, що операція в Бахмуті може виявитися зовсім не другим Верденом, а чимось гіршим. Нагадаю, що під час Першої світової війни у Верденській битві німці спочатку активно захоплювали фортеці Верден, а наприкінці 1916-го французи повернули фронт приблизно в те саме становище, в якому він був на початку того ж року. Тобто, німці рік витратили даремно — на штурм фортець Верден, що стали легендарними. Так ось, Бахмут може стати для росіян не Верденом для німців, а Сталінградом для них — з ще сумнішими ніж для армії Німеччини наслідками. Все більше з’являється повідомлень про концентрацію українських резервів на фланзі Бахмутського угруповання. І не можна виключати оточення там росіян. З усіма витікаючим…”.

Поки що, продовжує експерт, можна констатувати, що штурм Бахмута з боку окупантів уже нагадує істерику.

“У росіян явно істеричний стан. Це видно не тільки за повідомленнями в їхніх соцмережах, а й через гарячковість дій російського командування, — підкреслює Віктор Савінов. — Звичайно, “бахмутська бійня” — це жахливо, ми теж зазнаємо серйозних втрат. Але, по-перше, у противника вони в рази більші, а по-друге, Україна виграла величезну кількість часу. І хоч би як закінчилася Бахмутська битва, можна сказати, що стратегічно Україна її вже виграла. Оскільки час у цій війні грає на нас”.

Засновник у Київській школі держуправління ім. С.Нижнього, екс-радник міністра МВС Ростислав Смирнов розмірковує так:

“Справді, ми бачимо, що основне своє завдання (стримування та максимальне знищення окупантів) Бахмут вже багаторазово перевиконав. Саме тому останнім часом, коли відбувався активний наступ на це місто і не менш активна його оборона, кількість утилізованих загарбників зросла в рази. Так, сьогоднішнє зведення Генштабу повідомляє про те, що вчора ліквідовано понад тисячу окупантів, а всього за неповний рік знищено їх уже близько 155 тисяч. Саме тому Бахмут українські військові триматимуть стільки, скільки зможуть”.

Основна наша стратегія на цей час – вимотування ворога, знищення якнайбільшої кількості його сил і засобів, перебуваючи в активній обороні, пояснює експерт. Після чого, дочекавшись від закордонних партнерів постачання нових видів озброєнь і техніки, у тому числі з уже навченими екіпажами (українські воїни проходять його на Заході), піти у весняний контрнаступ, про який так багато йдеться.

“Про те, що російським наступальним діям залишилося недовго, відкрито говорять багато. Жодна армія сучасного світу не може собі дозволити так воювати — класти своїх солдатів тисячами, щоб взяти кілька десятків або сотень метрів. Ще деякий час — і росіяни видихнуться, — прогнозує Ростислав Смирнов. – А їх і раніше невмотивовані солдати, остаточно втратять навіть мінімальний запал, бачачи кількість втрат та ставлення до них командирів”.

Раніше портал “Коментарі” повідомляв, що президент України Володимир Зеленський і генерал Валерій Залужний мали різні погляди на тактику боїв за Бахмут.

Також “Коментарі” писали, що керівник російського міністерства оборони Сергій Шойгу пояснив, чому армія РФ має захопити Бахмут.