Що таке 5G інтернет і коли він з’явиться в Україні

Мобільні мережі п’ятого покоління – новий етап бездротового зв’язку у світі. Швидкість обміну даними у мережі перевищує швидкість дротового домашнього інтернету.

Що таке 5G

У той час як у світі планується масштабний запуск 5G у 2020 році, в Україні тільки набирають обертів стандарти зв’язку 4G. Деякі країни вже успішно запровадили нові стандарти та оцінили якість технології. Південна Корея стала лідером у цій гонитві інновацій. Мешканці країни стурбовані пошуком нових девайсів, які вміють працювати з 5G.

США, Норвегія, Швеція також тестують і запускають 5G. Перший етап впровадження – робота з використанням маршрутів LTE, пізніше – в новому діапазоні частот.

Переваги:

  • Доступність зв’язку й здатність пропускати велику кількість даних.
  • Режим «device-to-device» – взаємодія пристроїв, які знаходяться на відстані один від одного. А також керування побутовою технікою, автомобілем, «розумним» будинком.
  • Швидкість інтернету від 1-2 Гбіт/с.
  •  Заощадження витрат місткості акумуляторів гаджетів.
  • Збільшення надійності підключення.

Чим відрізняється від 4G

5G працює на коротких високих частотах, тому принцип його роботи відрізняється від 4G. Основна перевага – блискавична швидкість передавання даних. Нова мережа не виключає можливість телефонувати, відправляти SMS, користуватись інтернетом. Такі опції стануть працювати краще з точки зору споживача.

Швидкість 5G у 10 разів перевищує можливості свого «молодшого брата». Найбільша швидкість 4G – 100 Мбіт/с. «П’ятірку» з її 10 Гбіт/с наздогнати просто неможливо. Сповільнені ігри залишаться у минулому, FaceTime та Skype-відео стане як живе.

5G розв’яже проблему високого енергоспоживання. Пристрої, підключені до мережі, будуть в режимі «завжди онлайн». Швидкість передавання даних може конкурувати з дротовим інтернетом.

На ринку інновацій з’являться нові гаджети віртуальної й доповненої реальності. За допомогою спеціальних пристроїв (шоломів) сидячи вдома можна буде побачити на власні очі будь-який куточок світу.

Де це вже є

По-справжньому 5G запустили у Південній Кореї. Всі великі міста в країні можуть скористатись новими можливостями. Пристрої Samsung Galaxy S10 5G, Huawei Mate X 5G, Xiaomi Mi MIX 3 5G чи не єдині підтримують нову технологію. Прилади, які працюють у мережі LTE, непридатні для 5G. Власники айфонів чекають реліз нових «яблук» у 2020 році. Також мережа запрацювала у деяких штатах Америки, в тестовому режимі – у Швейцарії та Китаї.

Коли з’явиться в Україні

В Україні у 2019 році тільки-но запустили технологію 4G (LTE). Інтернет 4G від «Київстар» охопив майже всі населені пункти. Власники смартфонів стрімко змінюють «обрізані» сім-карти на Nano-Sim, щоб відчути нову швидкість від 4G. Говорити про впровадження 5G на Україні зарано.

Керівництво країни налаштоване більш оптимістично. У травні 2019 року Президент України підписав відповідний Указ, у якому йдеться про запровадження системи зв’язку п’ятого покоління. Текст Указу містить графік впровадження на 2020 рік, тобто одночасно з економічно розвиненими країнами світу.

Чи готові українці фізично (заміна телефонів) та морально (збільшені тарифи) до таких змін? Важко сказати. «Платоспроможність в країні не досягла необхідного рівня для користування послугами мережі п’ятого покоління», – зазначає гендиректор компанії «Київстар». Натомість власники бізнесу зацікавлені у появі мережі 5G, оскільки це провокує попит населення на нові пристрої та послуги.