Що таке VPS хостинг і навіщо він потрібен?

Розгортання ваших онлайн-проєктів на VPS хостингу – це наступний логічний крок після спільного хостингу. І ось чому.

Віртуальний сервер (VDS чи VPS), як і спільний хостинг, являє собою розміщення ваших сайтів на серверах хостинг-провайдера паралельно із сайтами інших користувачів. Проте, у разі відмови від спільного хостингу та переходу на віртуальний сервер, кількість клієнтів, розміщених разом з вами на одному сервері, буде значно меншою, що робить допустиме навантаження набагато більше. При цьому за вашим аккаунтом закріплюється визначена потужність сервера (процесор та пам’ять), яка значно перевищує лімити, які виділяються для спільного хостингу. Тому дану послугу можна назвати наступним кроком у розробці веб-сайту, коли на ньому з’являється більше 10 тисяч відвідувачів на день.

Якщо віртуальний хостинг можна порівняти з кімнатою в комунальній квартирі, то VPS хостинг – це окрема квартира в багатоквартирному будинку.

При переході на VPS хостинг користувач отримує:

  1. Доступ до віртуального комп’ютера під управлінням Linux (або Windows) і власну IP адресу.
  2. Вибір версії операційної системи та можливість автоматично встановити разом з нею одну з популярних хостинг-панелей для зручного управління сайтами через web-інтерфейс, наприклад, ISPmanager.
  3. Можливість управління сервером через віртуальну консоль (технологія VNC), що корисно для отримання аварійного доступу до сервера, якщо допуск до нього по мережі неможливий.

Більш детально про віртуальні сервери наведено на сайті TOP VPS, який повністю присвячений українським провайдерам, які надають послуги VPS хостингу.

Варто зазначити, що частина апаратних ресурсів віртуального сервера буде витрачатися не тільки на сайти і проекти, але і на підтримку віртуалізації (роботи самого VPS).

На що потрібно звертати увагу при виборі VPS хостингу

Обсяг оперативної пам’яті RAM

Оперативна пам’ять відповідає за масштабування – можливість збільшити кількість проектів на віртуальному сервері. Зазвичай, хостинг-провайдери пропонують від 1 до 16 ГБ RAM, проте є тарифні плани зі збільшеним значенням RAM. Обов’язково звертайте увагу на цей показник при виборі тарифного плану.

Кількість віртуальних ядер процесора

Також звертайте увагу на кількість ядер процесора та його тактову частоту в гігагерцах (ГГц). Частота визначає, скільки мільярдів операцій в секунду обробляє процесор. Власне, чим більша частота – тим швидше буде обробляти інформацію сервер.

Тип і обсяг диску – HDD, SSD чи NVMe

Типу диск визначає кількість даних, яких на ньому можна зберігати і з якою швидкістю їх записують і зчитують. В основному, хостери надають від 20 до 200 ГБ місця на диску.

Панель керування VPS

Панель керування в особистому кабінеті віртуального сервера ви встановлюєте самостійно. При виборі панелі враховуйте можливості: запуску і зупинки сервера, скидання пароля, переустановлення операційної системи, створення резервних копій. Багато хостинг-провайдерів разом з операційною системою попередньо встановлюють на віртуальному сервері і панелі керування сайтами зі зручним web-інтерфейсом, наприклад, ISPmanager або VestaCP.

Віртуальна консоль VPS хостингу

Наявність зручної віртуальної консолі управління на технології VNC стане в нагоді в разі виникнення аварійної ситуації і недоступності сервера через мережу.

А чи потрібен вам VPS хостинг?

Хостинг на віртуальному сервері варто замовляти, якщо відвідувачів вашого сайту більше ніж 10000 на добу.

Найчастіше до таких ресурсів відносяться:

  • популярні інформаційні сайти і блоги;
  • великі інтернет-магазини;
  • сайти ЗМІ.

При перевищенні ліміту на віртуальному сервері обмеження не призводять до повного відключення сайту, а лише до деякого падіння швидкості завантаження сторінок. При досягненні ліміту використання оперативної пам’яті на сервері або дискового простору їх можна дуже гнучко і оперативно розширити за певну доплату або завжди можна перейти на більш потужний тариф, якщо раптом вам не буде вистачати наданих. Тариф варто міняти, якщо не вистачає ресурсів і потрібно підвищити продуктивність віртуального сервера. В ідеалі для клієнта процес виглядає «безшовним» – тут дав запит, а там вже все переїхало. Насправді інформація про сайт і зроблені налаштування «переїжджають» з одного місця в інше. Все відбувається легко і без зупинки роботи VPS завдяки майстерності інженерів провайдера і технологій, які вони використовують.

Чим більше обсяг ресурсів – тим вища ціна. З огляду на останній фактор, продумайте, яка продуктивність VPS вам потрібна. VPS-сервер для інтернет-магазину повинен вміщати весь обсяг даних про товари і справлятися з потоком відвідувачів. Простіший сайт займає менше місця на диску, тому немає сенсу платити за максимальний пакет.