Що треба знати про те, як вивчити англійську

У сучасному світі без знання англійської мови просто не обійтися: на ній читають книги, дивляться фільми і вивчають наукові статті про останні досягнення. Тому питання про те, як вивчиті англійську, хвилює дуже багатьох українців.

Дорослим людям буває непросто почати вчити англійську з нуля, адже потрібно знову відчути себе студентом, який поки не знає простих слів і елементарних правил. Однак немає нічого ганебного в тому, щоб починати вчити мову, будучи дорослим, навіть навпаки: тяга до знань завжди викликає повагу.

Дуже важливо поставити собі мету. Вона повинна бути чітко сформульована і при цьому вкладатися в певний термін досягнення. Наприклад: через 3 місяці підтримати 15-хвилинну розмову англійською на вільну тему.

Бажання – це потужний фактор, який мотивує навчання. Якщо він йде в тандемі з інтересом до мови або з професійною необхідністю, то дає досить непогані результати.

Дуже важливо більше читати. Просте правило, яке допоможе не тільки вивчити англійську швидко, але й розширити кругозір. Що читати? Книги, журнали, статті в газетах і всіляких онлайн-медіа, пости улюблених зарубіжних блогерів – головне, щоб матеріал був англійською мовою. Адаптовані книги хороші тим, що дозволяють аналізувати структури, а робити це потрібно обов’язково, починаючи з простих, щоб потім перейти до більш складних.

Перегляд фільмів і серіалів англійською мовою – спосіб, що дозволяє поєднувати приємне з корисним. Початківцям варто дивитися легкі фільми без своєрідної лексики. Ідеально – почати з улюбленого фільму, який неодноразово переглядався українською мовою. Можна подивитися його кілька разів і англійською: в перший раз з українськими субтитрами, в другій – з англійськими, а в третій – зовсім без них.

Варто слухати подкасти. Їх можна слухати в поїздках на метро або по дорозі на дачу. У Айтюнс є подкасти англійською від коміків, мандрівників і навіть астрофізиків – з них можна дізнатися про новинки в кіно, життя в джунглях або будову Всесвіту.

Сказати, що доступних ресурсів з вивчення англійської багато – нічого не сказати: сайти, додатки, ролики на ютубі, акаунти в інстаграме, а також старі добрі підручники і робочі зошити. І все їх потрібно використовувати.

Інтерактивні мовні заняття – це відмінне доповнення до класичних методів вивчення англійської. Різні способи вивчення мови варто використовувати по черзі для отримання всебічних знань.