Шини для автомобіля – елемент, який треба вміти вибирати

Шини для автомобіля – це дуже важливий елемент, який дозволяє автовласнику впевнено почуватися на дорозі і взимку, і влітку, і в добруу погоду, і в дощ. Тому питання їх вибору дуже актуальне: кожен, хто має намір купити шини, повинен знати, як зробити його правильно.

Основні засади вибору автомобільних шин

Головна порада у виборі покришок – почитати посібник з експлуатації авто. Усі важливі характеристики гуми виробник уточнює, що суттєво прискорює пошук. Якщо доступу до документів немає, можна подивитися маркування на тих моделях, які встановлені на машині, якщо є впевненість, що шини правильні.

На борту кожної покришки можна знайти безліч позначень – від багатьом зрозумілої розмірності до індексу зносостійкості і зашифрованої дати випуску гуми. Вміння читати іх помда порівняти із вмінням зробити правильний вибір.

Само собою, на першому етапі слід визначитися з типом гуми.

Сезонність – важливий фактор вибору покришок

Шини для “загальноцивільних” автомобілів прийнято розрізняти за сезонністю. Власне, типів лише два: літні та зимові, але є нюанси.

Призначення класичних літніх автошин – максимальна керованість автомобілем за теплої температури сухого та злегка вологого асфальту. Якщо влітку в регіоні часто дощить, можна вибрати спеціальні дощові протектори.

Зимову гуму не можна експлуатувати за теплої погоди. Вважається, що ці шини справляються з дорогою за температури не вище +10 градусів. Зимові шини додатково поділяються залежно від наявності/відсутності шипів. Гума з шипами призначена для частого використання на льоду та на засніжених трасах, а фрикційні зимові шини (“липучки” без шипів) більш універсальні.

Також виділяють і третю групу покришок – всесезонну гуму. Автомобілісти називають цей тип «компромісом» між зимовими та літніми покришками. Всесезонні шини, безперечно, підійдуть для м’якої європейської зими. В умовах суворої зимової погоди, яка в Україні не рідкість, вони навряд чи виправдають очікування, хоч і розраховані на температурний діапазон від +20°С до –5°С.

Чому це все важливо? Тому що протектори повинні забезпечувати надійне зчеплення з дорожнім покриттям та керування автомобілем у будь-яких погодних та дорожніх умовах: спека, дощ, сніг, ожеледиця, асфальт, бетон, ґрунт, трава, бруд тощо.

Особливості експлуатації – важливий фактор

Для асфальту та ґрунтових доріг потрібні різні покришки. Вони відрізняються жорсткістю, протектором та іншими важливими параметрами. При підборі гуми обов’язково враховують можливість її використання у певних умовах. Шини підвищеної прохідності, наприклад, призначені для ґрунтових доріг та бездоріжжя. По шосе з ними краще не їздити, оскільки це їх швидко “вб’є”.

Те саме стосується і стилю водіння Для спокійних поїздок по місту та спортивних заїздів потрібні різні варіанти. Технічні характеристики їх теж мають значну різницю.

При цьому відхилятися від заводських рекомендацій, особливо автомобілістам-початківцям, категорично не рекомендується, оскільки диски і шини, які не відповідають правильним розмірам, як мінімум, можуть призвести до більш швидкого зносу підвіски і самих коліс, а, як максимум, спровокувати різке погіршення ходових. якостей автомобіля, що призведе до збільшення витрати палива, зниження керованості та навіть може стати причиною аварії на дорозі.

Що стосується ширини покришки, то тут вибір залежить від особистих переваг та фінансових можливостей водія. У принципі вважається, що на більш потужну та швидку машину потрібно ставити ширші шини. І навпаки, на авто з невеликим об’ємом двигуна немає сенсу ставити широкі шини.