Сімейні відносини – криза першого року

Вирішуючи жити спільно, молоді люди іноді навіть не уявляють, що на них чекає, особливо в перший рік спільного життя. Будуються спільні плани ідеального життя, мрії, які згодом розбиваються о побут.

Перший рік є основоположником подальшої долі, люди або розлучаться, або житимуть разом. Чому так відбувається? Зустрічаючись, спілкуючись один з  одним, знайомлячись із родичами та друзями, майбутнє подружжя вважає, що вже добре знає свою другу половинку. Але як тільки побут вривається у їхні стосунки, починаються проблеми.

На жаль, кризи уникнути не вийде. Через це проходять всі сімейні пари. Таким чином дві різні людини «притираються» одна до одної. Давати поради, щось рекомендувати та говорити в даній ситуації не має сенсу. Вирішувати мають лише двоє, які розпочали жити під одним дахом. І їм належить робити вибір чи варто їм продовжувати сімейне життя чи ні. У першому році розпадається багато сімей через «не зійшлися характерами».

То що ж можна зробити у цій ситуації?

Навчитися виносити всі проблеми, все невирішені питання на сімейну раду, тобто, їх треба обговорити, а не замовчувати. Потрібно обговорювати моменти, або не подобаються кожному з партнерів. Прийняти свого партнера таким, яким він є насправді з усіма перевагами та недоліками, переробити не вийде. Вчитися господарювати спільно, допомагати один одному, разом обговорювати та планувати сімейний бюджет. При народженні дитини не можна всю свою увагу перемикати тільки на неї, а продовжувати знаходити час для коханої людини та займатися вихованням разом, щоб стати справжньою родиною. І тоді у домі перестане так часто звучати слово «я», а з’явиться нове слово «ми».

Сімейний психолог

Якщо самостійно не виходить пережити цей період життя, можна вдатися до допомоги фахівців, які мають досвід у вирішенні таких питань. В Європі вважається нормальним і навіть необхідним, щоб у кожної сімейної пари був свій сімейний психолог, який допомагає вирішувати проблеми, що виникають. В Україні також існують такі фахівці. Вони допомагають позбавитися стереотипів «ти мусиш» або «ти повинна» і натомість,  почути один одного без упереджень.

Найважливіша запорука успіху – чесність

Тяжко дається людям навіть на прийомі у психотерапевта “виносити сміття з хати”. Деякі клієнти вважають за можливе до останнього приховувати неприємні, ганебні, з їхньої точки зору факти про свою сім’ю. Однак від чесності клієнта значною мірою залежить, буде результат від терапії чи ні.

Безперечно, відкрити душу малознайомій людині, хай навіть професійному психотерапевту – складно. Але це потрібно.

Тому рекомендується насамперед підбирати собі фахівця, якому ви зможете довіряти.