США на необмежений термін звільнять від санкцій дочірню компанію “Роснефти”, яку Німеччина конфіскувала у 2022 році. Про це з посиланням на джерела пише Bloomberg.
За словами особи, обізнаної з цим питанням, США на невизначений термін звільнять німецький підрозділ ПАТ “Роснефть” від санкцій проти російського нафтового гіганта, що стане перемогою Берліна після інтенсивних дипломатичних переговорів.
Джерело агентства стверджує, що Офіс контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США планує оголосити про це рішення в п’ятницю. Однак терміни можуть ще змінитися, зазначила неназвана особа.
Які наслідки для німецьких активів “Роснефти”?
Німецькі активи “Роснефти”, які Берлін конфіскував після вторгнення Росії в Україну в 2022 році і тримав під опікою, перебували в підвішеному стані з моменту введення санкцій проти материнської компанії наприкінці минулого року. Компанія знаходиться під тимчасовим управлінням, наразі вона звільнена з-під санкцій до квітня 2026 року.
Rosneft Deutschland володіє акціями трьох німецьких нафтопереробних заводів, на які припадає 12% загальних переробних потужностей країни та має частку в Трансальпійському нафтопроводі. Компанія належить російській Роснєфті, але з вересня 2022 року перебуває під тимчасовим управлінням Федерального мережевого агентства BNetzA.
Що відомо про ситуацію з нафтопереробним заводом PCK Schwedt?
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що компанія Shell відновила спроби продати свою частку в німецькому нафтопереробному заводі PCK Schwedt, більшістю акцій якого володіє РФ. НПЗ став проблемою для німецького уряду, який у 2022 році взяв його під контроль, але не у власність. Відтоді Німеччина змушена щопівроку продовжувати режим управління заводом через опікуна.
Раніше повідомлялося, що суд відхилив позов російської нафтової компанії “Роснєфть” проти рішення взяти під управління її німецькі дочірні компанії і встановити контроль над нафтопереробним заводом Schwedt.


