Сухий і вологий кашель: різниця та вибір ліків

Чимало хвороб мають такий симптом, як кашель, – це грип, туберкульоз, ОРЗ, застуда, алергія та ін. Але за умов, що він заважає вести нормальний спосіб життя, подразнює, втомлює, варто ввести в план терапії ліки від кашлю. Широкий вибір таких засобів представлено в інтернет-мереж аптекі D.S. Тут також доступні до замовлення вітаміни, косметика, товари для матері й дитини та багато інших корисних продуктів. 

Сухий чи вологий?

Перед тим як відправитися до аптеки за засобом від кашлю, варто визначити, сухий він, чи вологий. Зрештою, про це вас спитає фармацевт перед тим, як порадити відповідний медикамент. 

Ознаками сухого кашлю є:

  • відсутність мокроти;
  • почуття подразнення, сухості, свербежу у горлі;
  • відсутність полегшення тривалий час;
  • специфічне звучання (сухий кашель ще називають лаючим). 

Він може бути спричинений різними факторами, тобто його лікування відбувається залежно від причини. Якщо він триває довго без поліпшень або супроводжується іншими симптомами, такими як висока температура, біль у грудях, проблеми з диханням або втрата ваги, варто негайно звернутися до лікаря.

Вологий кашель можна розпізнати за такими ознаками:

  • виділення мокроти;
  • характерний звук відхаркування;
  • раптовий початок. 

При вологому кашлі важливо ретельно слідкувати за характером мокроти, її кольором та будь-якими іншими симптомами. Ці ознаки можуть надати лікарю важливу інформацію для діагностики та терапії захворювання, що спричинило кашель. 

Вибираємо ліки 

Оптимально, якщо вдасться швидко потрапити до лікаря – одразу після прояву кашлю, щоб отримати консультацію та призначення препаратів. Але часто допомога для заспокоєння кашлю, який турбує хворого і вдень, і вночі, потрібна вже зараз. Тому варто знати, що купити для боротьби з ним:

  • при сухому –  відхаркувальні ліки (муколітики) та ті, що придушують кашльовий рефлекс;
  • при вологому – ті самі муколітики з рослинними екстрактами (плюща, подорожника та ін.).

Добре допомагають льодяники з природними добавками (солодкою, імбиром, медом, ментолом та ін.), які сприяють відхаркуванню, заспокоюють та освіжають. 

І сухий, і вологий кашель не можна ігнорувати. Необхідно застосовувати спеціальні препарати для його заспокоєння і при тривалому збереженні симптомів звернутися по допомогу до лікаря.