Система ProZorro: як працює та для чого створена

Майже за чотири роки Україна побудувала сучасну й розвинену систему державних електронних торгів, у якій можуть взяти участь підприємства будь-якого профілю та розміру. В результаті

Публічні закупівлі

Система Прозоро була створена для того, аби організувати державні закупівлі за принципово новим форматом і філософією «всі бачать все». До цього тендери майже в усіх галузях господарської діяльності закупівлі здійснювались за громіздкими й неефективними процедурами, які створювали сприятливі умови для корупції. Використання відкритої централізованої бази даних мало наступні ефекти:

  1. Руйнування багаторічних схем незаконного збагачення.
  2. Збільшення довіри до держави з боку бізнесу, населення та міжнародних партнерів.
  3. Зменшення видатків держбюджету та збереження десятків мільярдів гривень.
  4. Створення сприятливих умов для співпраці підприємництва з держустановами, особливо — малого і середнього.
  5. Формування у чиновників свідомого відношення до закупівельних процедур.
  6. Збільшення конкуренції в середовищі постачальників.

Саме тому впровадження нової системи вважають однією з найбільш значущих та успішних реформ за всі роки незалежності України.

Електронні каталоги

Навесні 2019 року систему було доповнено спеціальним сервісом для допорогових закупівель товарів — Е-каталогами. Вони представляють собою офіційний інтернет-магазин ProZorro, в якому будь-які державні замовники можуть купувати потрібні їм товари так само швидко й зручно, як на популярних торгових майданчиках на кшталт eBay чи Amazon.

Продажі майна

Після перших успіхів системи ProZorro з’явилась закономірна ідея влаштувати в електронній базі даних не лише закупівлі, але й реалізацію майна. Так було створено сервіс Прозорро Продажі, завдяки якому знаходять свого покупця такі лоти:

● активи збанкрутілих банків;

● акції підприємств;

● права довгострокової оренди;

● об’єкти нерухомості;

● об’єкти незавершеного будівництва;

● транспортні засоби;

● дозволи на видобуток копалин;

● техніку та обладнання.

Списки лотів постійно поповнюються новими позиціями, серед яких можна зустріти навіть справжню екзотику — бетонні понтони під плавучі офісні приміщення чи навіть річковий транспорт. Близько половини всіх торгів завершується успішно, а щасливі власники використовують покупки для створення власного успішного бізнесу. Лише в рамках малої приватизації система вже заробила понад 1 000 000 000 гривень.

Зареєструватись на Прозорро.