Posted in

Торговельні центри України: втрати через повітряні тривоги

adffecedacbbb.jpg
adffecedacbbb.jpg

У березні 2026 року через повітряні тривоги торговельні центри України втратили 4,8 робочих днів. Частка тривалості повітряних тривог склала 18,6%, тоді як рік тому цей показник дорівнював 11%. Такі дані оприлюднила Українська рада торгових центрів.

Показник частки тривалості повітряних тривог протягом часу роботи торговельних центрів у березні знизився у порівнянні з попереднім місяцем лише на 0,1% до 18,6%. Він залишається на вкрай високому рівні – рік тому, в березні 2025 року, цей показник становив 11,0%. “Всі інші показники в абсолютному вимірі, які ми відслідковуємо (кількість тривог, кількість тривог у робочий час ТЦ, тривалість тривог, тривалість тривог в робочий час ТЦ), погіршили свої показники, зокрема останні два зафіксували антирекорди з початку повномасштабної війни”, – зазначено у повідомленні.

Які регіони найбільше постраждали?

До п’ятірки регіонів, ТЦ яких найчастіше доводилось переривати свою роботу, у порівнянні з лютим, увійшла Чернігівська область замість Херсонської. За підсумками березня вона виглядає наступним чином:

  • Донецька область (85,5 %)
  • Сумська область (79,7 %)
  • Запорізька область (49,2 %)
  • Харківська область (41,7 %)
  • Чернігівська область (33,8 %)

Які наслідки для торговельних центрів?

В середньому по Україні час вимушеного простою ТЦ через повітряні тривоги сягнув 142,4 робочих днів з початку повномасштабного вторгнення, а у березні 2026 року – 4,8 робочих днів.

УРТЦ є некомерційною організацією, яка об’єднує ключових учасників ринку торговельної нерухомості: власників і девелоперів торгових центрів, а також компанії, пов’язані з будівництвом і обслуговуванням ТРЦ.

Нагадаємо, що 3 квітня росіяни поцілили у торговельний центр у місті Суми: будівлю пошкоджено, є поранені. 26 лютого росіяни завдали по Запоріжжю щонайменше 12 ударів, унаслідок яких постраждали, зокрема, два торговельні центри. Вночі 26 липня 2025 року російські ракети знищили торговельний центр “Епіцентр” у місті Кам’янське на Дніпропетровщині.

Попри перебої з електро- та водопостачанням цієї зими, більшість закладів у сфері HoReCa продовжують працювати у звичайному режимі, але відчутний вплив на роботу працівників.