Українців зобов’язали проводити повірки лічильників за власний кошт

Згідно із новим законом, з листопада 2019 року НКРЕКУ вилучила з тарифів на воду витрати на ремонт та перевірку приладів.

Якщо раз у 3-4 року не проводити перевірку лічильників води, то комунальники погрожують ігнорувати свідчення і нараховувати оплату за найвищим тарифом.

Лічильники води повинні відповідати метрологічним вимогам, які встановила держава. Якщо ж він не відповідає, то необхідно буде ремонтувати (чи змінювати), а потім проводити ще одну перевірку.

На сьогоднішній день відповідальність за своєчасність проведення обслуговування лежить на їх власниках. Роботи зобов’язані проводити спецорганізації, які мають ліцензію. Поки ведеться повірка, платити за воду потрібно буде за середньомісячними показниками приладу за останні 3 місяці.

Для повірки необхідно буде зняти лічильники і відправити в сервісний центр. У Києві це обійдеться в 457 гривень. Повірка лічильників води в Харкові та іншіх регіональних центрах – трошки дешевша.

Втім, можна все заощадити: зняти самому і привести прилад на повірку. Опломбування зобов’язані виконуватися представниками водоканалу безкоштовно. До того ж, можна замовити перевірку на дому. Звертаючись до комунальних служб чи то до приватних підприємців, завжди треба враховувати, що перевірка лічильники займає деякий час. То ж ви маєте більш-менш точно вирахувати дні до закінчення терміну дії приладу, аби не сплачувати за воду за середніми показниками за останні три місяці. Це дійсно значно дорожче.

При цьому варто знати, що існує чимало лічильників, які за паспортом вимагають повірки раз на сім років. То ж, якщо комунальники наполягають на обов’язковій перевірці, а з часу встановлення приладу минуло лише 3-4 роки, треба йти до водоканалу із паспортом лічильника.  Також треба звертати на термін дії приладу в цілому. У середньому він сягає 10-12 років, то ж іноді дешевше та простіше поставити новий лічильник, аніж проводити повірку.

Ще один нюанс, про який треба знати, полягає у тому, що комунальники нерідко хитрують, аби зтягнути з клієнтів побільше грошей. Вони можуть навіть повернути лічильник із перевірки, але не вбити його показники про повірку у базу, то ж нараховуватимуть квитанції не за приладом.