Posted in

Уряд запускає цифрову екосистему ринку праці “Обрій”

afabacceaea.jpg
afabacceaea.jpg

Уряд України активно працює над цифровізацією ринку праці та планує запустити цифрову екосистему ринку праці “Обрій” навесні 2026 року. Про це повідомив міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев під час “Години запитань” до уряду у Верховній Раді у п’ятницю.

“Ми розвиваємо людський капітал та формуємо сучасну політику зайнятості. Маємо цілісне бачення реформи ринку праці, є розроблена стратегія зайнятості до 2030 року. Вперше за багато років розробили і зараз обговорюємо з бізнесом прогноз потреб ринку праці в кадрах на наступні 10 років”, – зазначив Соболев.

Які можливості надасть система “Обрій”?

Міністр додав, що всі дані, що стосуються взаємодії на ринку праці, будуть зосереджені в єдиній системі “Обрій”, перший етап якої уряд планує запускати навесні.

Нагадаємо, що уряд дав старт експериментальному проєкту, який переводить працевлаштування в цифровий формат через Єдину інформаційно-аналітичну систему “Обрій”. Передбачається, що через “Дію” користувач зможе зареєструвати статус безробітного, оформити допомогу, офіційно звільнитися на тимчасово окупованих територіях та отримати грант до 15 тис. грн на перекваліфікацію.

Як система допоможе безробітним?

Крім того, система автоматично визначатиме, хто втратив роботу, і підбиратиме вакансії за навичками, досвідом і локацією.