В Україні обсяги введеного в експлуатацію нового житла за підсумками 2025 року зменшилися на 2,1% порівняно з аналогічним періодом 2024 року – до 9,55 млн кв. м. Про це повідомила Державна служба статистики, передає “Інтерфакс-Україна”.
Які області лідирують за введенням житла?
За підсумками 2025 року найбільше житла введено в Київській області – 1,99 млн кв. м (22,5 тис. квартир), що на 2,3% більше за показник попереднього року. Далі йдуть: Львівська область – 1,67 млн кв. м (12,5 тис. квартир, +0,4%), Одеська – 799,6 тис. кв. м (12,9 тис. квартир, +37,5%), Івано-Франківська – 594,7 тис. кв. м (6,8 тис. квартир, -8,7%), Вінницька – 520,9 тис. кв. м (7,1 тис. квартир, -4,7%), Закарпатська – 496,8 тис. кв. м (5,5 тис. квартир, +2,6%).
Яка ситуація в Києві?
У Києві торік в експлуатацію введено 1,19 млн кв. м житла (-15,6%), або 18,3 тис. квартир. За даними Держстату, найбільше зростання обсягів введення житла у 2025 році, крім Одеської області, зафіксовано також у Миколаївській – на 51,6% відносно 2024 року, до 51 тис. кв. м (556 квартир), Харківській – “плюс” 41,7%, до 247,7 тис. кв. м (3,1 тис. квартир).
Загалом за минулий рік в експлуатацію введено 117,5 тис. квартир, що на 0,7% більше ніж у 2024 році. Нагадаємо: За підсумками 2024 року введення в експлуатацію житла в Україні зросло на 21,1% порівняно з 2023 роком – до 9,76 млн кв. м.


