Як підібрати корм для великої рогатої худоби

Інвестиції у велику рогату худобу розглядаються сучасними фермерами як довгострокові. Це пов’язано з тим, що період відгодівлі зазвичай перевищує 15 місяців. Однак, він може бути скорочений завдяки правильним рішенням у плані створення оптимальної дієти. Правильно розроблений раціон дає змогу досягти збільшення ваги до 1200 г у день. Що конкретно необхідно зробити, щоби зробити розведення корів максимально вигідним з економічної точки зору?

Корова — це насамперед жуйна тварина

У плануванні скотарства варто пам’ятати, що тут ми маємо справу з жуйними тваринами. Це дуже важливо, тому що в них травні процеси сильно залежать від взаємодії з бактеріями та найпростішими мікроорганізмами. Тому варто мати на увазі той факт, що худоба в процесі харчування дійсно має отримувати ті мікроби, що є в січці.

комбікорм для ВРХ

Поживні речовини, які поставляються з такою їжею, впливають на такі аспекти, як підтримка життєво важливих функцій, отримання правильних прирощень та стан здоров’я тварини. Про комбікорм для ВРХ читайте докладніше на сайті.

Сьогодні фермерам доступні високоякісні харчові продукти для великої рогатої худоби. Є повноцінні та додаткові кормові суміші для телят, молочних корів і корів на відгодівлі. Суміші створені у такий спосіб, щоби повністю задовольнити всі потреби тварин у поживних речовинах. Ідеальний склад білків, жирів, вуглеводів, грубої клітковини, вітамінів і мінералів є результатом багаторічних досліджень і вдосконалених формул.

Чи є сам об’єм корму хорошим рішенням?

На думку багатьох фермерів, для отримання правильного набору ваги досить використовувати тільки великий об’єм корму. Без сумніву, якщо ми будемо ґрунтуватися на такому підході, то худоба, яку ми вирощуємо, набиратиме вагу. З усім тим, період відгодівлі буде набагато довшим. Економічну рентабельність інвестицій можна покращити за допомогою доповнення раціону так сучасними спеціалізованими кормами, які скорочують період відгодівлі.

Кормові корми для великої рогатої худоби — навіщо їх використовувати?

Як уже згадувалося раніше, саме сучасні спеціалізовані корми є тим чинником, який істотно скорочує період відгодівлі. Цей тип продукту має насамперед ґрунтуватися на зернових злаках — найкращому джерелу енергії. Джерелом білка буде насамперед соєвий або соняшниковий шрот.

Зі злаків, які є хорошим джерелом енергії, особливу увагу треба приділяти пшениці. Пропоновані на ринку кормові суміші можуть також містити різні добавки, такі як живі дріжджі. Хелати теж значно впливають на поліпшення засвоюваності.

Високоякісні корми для використання взимку

Багато ферм у зимовий період вважають за краще використовувати корм низької якості. Така економія оманлива, оскільки результатом таких дій є дефіцит поживних речовин і вітамінів. Тому варто подбати про те, щоб і тварини в цей період отримували правильно підібрану їжу.

Дешевше не означає краще

З погляду наведених вище доводів стає, що годування великої рогатої худоби одним кормом у великому об’ємі дасть бажаний ефект, проте він буде значно пізніше, ніж того хотілося б фермеру. Для того, щоб активізувати своє виробництво, варто також використовувати корм, який значно покращує показники добового приросту ваги. Така процедура позитивно вплине й на фінансову ліквідність тваринництва у зв’язку зі скороченням терміну відгодівлі.

Кормова суміш для телят

Телятам від 2 тижнів до 3 місяців важливо давати спеціальні добавки. Кормову суміш теляти вводимо з 2-го тижня життя, у невеликих кількостях. Цей корм є цінним доповненням раціону телят, оскільки він стимулює їхній розвиток. Водночас можна почати годувати сіном дуже хорошої якості, забезпечуючи постійний доступ до свіжої, чистої води. З 8-тижневого віку кількість молока (замінника молока) зменшується в міру збільшення кількості концентрованого корму.