Posted in

Закон про звільнення від комунальних послуг для постраждалих

ecdfcfefdbacc.jpg
ecdfcfefdbacc.jpg

Верховна Рада 25 березня прийняла закон №13155, який звільняє мешканців пошкодженого житла від сплати комунальних послуг на період відновлення. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк, і ця інформація доступна на сайті Верховної Ради.

За ухвалення законопроєкту проголосувало 308 депутатів. Закон регулює нарахування житлово-комунальних послуг у випадках, коли житло було пошкоджене або знищене внаслідок бойових дій, терористичних актів чи диверсій, спричинених збройною агресією Росії проти України.

Які основні положення закону?

Прийнятий закон передбачає:

  • скасування нарахування плати за управління багатоквартирним будинком у випадку, якщо будинок пошкоджений або зруйнований і не може використовуватися за призначенням;
  • звільнення власників пошкодженого чи знищеного житла від оплати окремих житлово-комунальних послуг у період, коли об’єкт фактично непридатний для проживання;
  • визначення порядку обліку збитків, завданих власникам нерухомості внаслідок збройної агресії;
  • врегулювання взаємодії між органами влади, управителями будинків та постачальниками комунальних послуг щодо фіксації пошкоджень і припинення нарахування платежів.

Положення закону діятимуть протягом усього періоду воєнного стану та ще один рік після його припинення або скасування.

Які переваги надає новий закон?

Також зазначається, що прийняття закону дозволить усунути випадки необґрунтованого нарахування комунальних платежів за зруйновані або непридатні для проживання об’єкти. Це стане важливим елементом для подальших програм відновлення та компенсації.

Нагадаємо, що Верховна Рада 25 березня також підтримала ратифікацію угоди з Європейським інвестиційним банком щодо відновлення дорожньої інфраструктури, яка передбачає залучення 230 мільйонів євро в межах ініціативи ЄС “Шляхи солідарності”.