Іран офіційно оголосив, що Ормузька протока залишається відкритою для всього судноплавства, за винятком суден, пов’язаних із “ворогами Ірану”. Про це повідомляє агентство Reuters.
Які загрози для судноплавства в Ормузькій протоці?
Загроза іранських атак під час війни США та Ізраїлю проти Ірану ускладнює проходження більшості суден через цю вузьку протоку, через яку транспортується близько п’ятої частини світових поставок нафти та скрапленого природного газу. Це створює ризик глобального енергетичного шоку.
Які заходи вживає Іран для забезпечення безпеки?
Тегеран заявив, що продовжить співпрацю з Міжнародною морською організацією для підвищення безпеки судноплавства та захисту моряків у затоці. Представник Ірану в морській агенції ООН Алі Мусаві зазначив, що судна, які не належать до “ворогів Ірану”, можуть проходити через протоку, координуючи з Тегераном заходи безпеки та захисту.
“Дипломатія залишається пріоритетом Ірану. Однак повне припинення агресії, а також взаємна довіра і впевненість є важливішими”, — підкреслив Мусаві, додавши, що ізраїльські та американські атаки проти Ірану є “коренем нинішньої ситуації в Ормузькій протоці”.
Нагадаємо, що 21 березня Трамп пригрозив атакувати іранські електростанції, якщо Іран не відкриє знову Ормузьку протоку протягом 48 годин. Спікер парламенту Ірану заявив, що енергетична та “життєво важлива” інфраструктура по всьому регіону стане мішенню, якщо ударів зазнають власні енергетичні об’єкти країни.


