З якого напрямку може наступати росія

Російське командування може зосередити свій наступ навесні або влітку 2024 року на західній частині Донецької області, прагнучи розвинути “стабільний, але незначний прогрес”, якого досягли росіяни у цьому секторі фронту, вважає американський Інститут вивчення війни (ISW).

Про це може свідчити готовність російського командування використати для атаки в цьому секторі під Авдіївкою танкові сили чисельністю у батальйон, вперше з того часу, як росіяни розпочали кампанію з метою захоплення Авдіївки наприкінці жовтня 2023 року, зауважує Інститут у своєму черговому аналізі ситуації на фронті в Україні від 31 березня.

Таких висновків аналітики Інституту дійшли, проаналізувавши невдалий наступ росіян біля Тоненького, неподалік захопленої Авдіївки у Донецькій області, 30 березня цього року.

Того дня російські війська кинули 36 танків та 12 БМП у великий механізований штурм біля Тоненького. Українські війська відбили штурм та знищили значну кількість російської бронетехніки, включно з 12 танками та 8 БМП.

“Масштаби російського механізованого штурму 30 березня значні. Російські війська не проводили такого масштабного механізованого наступу з початку російської локалізованої наступальної операції з метою взяття Авдіївки наприкінці жовтня 2023 року, коли українські сили, як повідомляється, знищили майже 50 російських танків і понад 100 одиниць бронетехніки 19-20 жовтня 2023 року”, – зазначено у звіті ISW.

Відтак, за висновками аналітиків “цей штурм був першочерговим” для росіян, й російське командування, можливо, планує зосередити саме там свою майбутню наступальну операцію.

Водночас Інститут вважає, що, попри повідомлення про накопичення військ уздовж осі Харків-Луганськ, поблизу Бахмута, поблизу Авдіївки та на заході Запорізької області, російські сили, “імовірно, зможуть вести узгоджену великомасштабну наступальну операцію лише в одному оперативному напрямку одночасно”, адже росіяни мають обмеження у живій силі та плануванні.